• 6 października 2018
  • Autor: kr_legnica
  • Liczba odwiedzin: 239
  • 0 Komentarze

Już na długo przed rozpoczęciem tego meczu wiedzieliśmy, że nie będzie on taki jak każdy inny. Protest fanów Piasta, a co za tym idzie brak kibiców w Sektorze Gości. Takie mecze zawsze pod względem kibicowskim stoją na niższym poziomie. Fakt braku obecności kiboli Piasta postanowiliśmy wykorzystać tak, że całą trybunę D wypełniamy kibicami z przeróżnych pod legnickich miejscowości. Były delegacje min. z takich miejscowości jak : Złotoryja, Jawor, Legnickie Pole, Damianowo, Jelenia Góra, Chojnów, Kunice, Miłkowice, Tyniec Legnicki, Zagrodno, Lubiatów, Krotoszyce, Różana Strzegom, Milicz, Prochowice, Rosochata, Kamienna Góra, Bieniowice, Rzeszotary, Kłębanowice, Koskowice, Kunice, Bartoszów. Do tego przygotowana na spontanie oprawa na całą trybunę D, w której swój udział mieli młodzi kibice z ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica. Efekt na zdjęciach poniżej.

Jeżeli chodzi o trybunę fanatyków Miedzianki tzw. młyn. Na sektorze ,,C” od 400 do 500 osób. W tym fani wrocławskiego Śląska oraz żarskiego Promienia. Rozbieżność duża, ponieważ podczas całego meczu część ludzi umacniało naszą zgodę z naszymi zgodowiczami spożywając browarki w stadionowych punktach cateringowych. Na płocie w tym dniu zawisło w sumie 7 flag ,,Cuprum Invictus”, ,,Jawor”, ,,Ultras”, ,,Stara Wiara´, ,,Miedzianka” i dwie mniejsze wśród , których debiutująca nowa fana grupy UML. Doping momentami dobry. Chwilami przy wsparciu całego stadionu nawet bardzo dobry. Były momenty słabsze, ale to tak jak już pisałem spowodowane pewnie było brakiem kibiców gości oraz słabszą grą naszych piłkarzy. To chyba było by tyle jeżeli chodzi o trybuny …

Teraz trochę o tym, co działo się na murawie. Tutaj popis po raz kolejny dał sędzia meczu. Wydawać by się mogło, że to 3 mecz z rzędu, w którym sędziowie są ewidentnie przeciwko Miedzi. Z trybun wyglądało to tak, że dla gliwiczan gwizdane było dosłownie wszystko natomiast dla Miedzi zupełnie odwrotnie. Nie nam oceniać pracę arbitrów, ale na miejscu włodarzy naszego klubu zwrócilibyśmy na to uwagę w centrali polskiej piłki. Poniżej opis meczu ze strony Miedzianki :

,, Miedź Legnica w ramach 11.kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowała z Piastem Gliwice 2:2. Wszystkie bramki w tym meczu padły jeszcze przed przerwą. Dla legnickiej drużyny trafiali Mateusz Szczepaniak i Fabian Piasecki.

Przed tym spotkaniem trener Dominik Nowak miał nie lada ból głowy, ponieważ po meczu z Lechem w Poznaniu, ze środka pola wypadł Marquitos. Przy nieobecnych Santanie i Augustyniaku układanka środka pola trenera Miedzi posypała się jak klocki domina. Mimo to, legnicki szkoleniowiec wykazał się kreatywnością i na Piasta posłał swój zespół do gry w eksperymentalnym ustawieniu. Jako defensywny pomocnik wystąpił Fran Cruz, natomiast w rolę Marquitosa wcielił się Mateusz Szczepaniak. I właśnie popularny „Dziki” rozpoczął strzelanie w tym spotkaniu. Były zawodnik m.in. Piasta pokonał Szmatułę już w 5.minucie po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę. Piast odpowiedział w 18.minucie. Dośrodkowanie w pole karne zamienił na gola Papadopulos, który uderzył głową po długim słupku legnickiej bramki. W 32.minucie Łukasz Sapela znakomicie wybronił strzał z kilku metrów Mateusza Maka, ale w 41 min. bramkarz Miedzi minął się z dośrodkowaną ze skrzydła piłką, a ta nieszczęśliwie trafiła w nogi Artura Pikka i wpadła do legnickiej bramki. Tuż przed przerwą Ojamaa przeprowadził solową akcję,  po której piłka znalazła się pod nogami Piaseckiego, a ten nie zmarnował okazji i doprowadził do remisu.

Po przerwie Miedź zmieniła system gry. Legniczanie zaczęli częściej korzystać ze skrzydeł i liczyli na kontry. W 52 min. Łukasz Sapela znakomicie wybronił strzał głową Felixa. Kilka chwil później Sapela ponownie wykazał się refleksem, tym razem po strzale Papadopulosa. Miedź odpowiedziała golem Ojamy, którego ostatecznie nie uznał arbiter, który przy strzale pomocnika Miedzi dopatrzył się faulu. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 2:2.

Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2 (2:2)

Bramki: 5 Szczepaniak,  45 Piasecki - 18 Papadopulos, 41 Pikk(s).

Miedź Legnica: Sapela – Zieliński (19 Bartczak), Bożić, Osyra, Pikk – Szczepaniak (79 Camara), Cruz, Fernandez - Piasecki, Forsell, Ojamaa (60 Łobodziński).

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski (90 Konczkowski), Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov – Dziczek, Jodłowiec – Mak (68 Jagiełło), Felix, Badia – Papadopulos.

Żółte karki: Cruz - Kirkeskov, Dziczek.

Sędziował: Dominik Sulikowski”

Podsumowując. Sam mecz mógł się podobać w końcu graliśmy z obecnym liderem ligi. Mimo remisu jest jednak niedosyt bo można było to spotkanie wygrać. Już za tydzień gramy z Zagłębiem Sosnowiec. Na ten mecz będzie organizowany wyjazd. JEDZIEMY WSZYSCY pomóc głośnym dopingiem naszej Miedziance w zdobyciu jakże ważnych 3 pkt.