• Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec

DRUŻYNA MŁODYCH WILKÓW OBRONIŁA TYTUŁ!

 • 15 czerwca 2015
 • Autor: kr_legnica
 • Liczba odwiedzin: 1268
 • 0 Komentarze
DRUŻYNA MŁODYCH WILKÓW OBRONIŁA TYTUŁ!

Nie ma mocnych na "Młode Wilki", które obroniły tytuł mistrzowski wywalczony rok temu. Podczas II Finałowego Turnieju Ośrodków " Kibice Razem", ekipa z Legnicy była po raz kolejny bezkonkurencyjna. Młodzi piłkarze Miedzi nie dali szans takim drużynom jak: Lech Poznań, Korona Kielce, Polonia Warszawa, Fundacja Arka Łukasza Podolskiego i GKS Tychy. Dodatkowo zgarniając wszystkie nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Hubert Kwolek (8 goli), a najlepszym bramkarzem została wybrana Katarzyna Pękala.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, a gospodarzem imprezy był burmistrz dzielnicy Mokotów w Warszawie. Uroczystego rozpoczęcia i losowania  dokonali: w-ce minister Dorota Idzi i dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski. W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Pierwszą tworzyli zawodnicy: Miedzi Legnica, Lecha Poznań, Korony Kielce, Fundacji Arka (Lukasa Podolskiego) i Polonii Warszawa, a drugą : Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław i GKS Tychy. Przez fazę grupową legniczanie przeszli jak burza. Wygrali pewnie cztery mecze nie tracąc gola. W pełnym dramaturgii finale zwyciężyli GKS Tychy 2:1. Spotkanie to rozpoczęło się od faulu i czerwonej kartki dla Dawida Pasowicza. Po przewinieniu tym, tyszanie uzyskali prowadzenie z rzutu karnego. Po utracie gola "Młode Wilki" doskonale mobilizowane przez trenera Artura Puchalskiego, pokazały charakter i doprowadziły do wyrównania. Następnie bramkę na wagę zwycięstwa w całym turnieju zdobył Kornel Karolczak. Po końcowym gwizdku sędziego, uradowani reprezentanci Legnicy wykonali taniec radości. Nie obyło się także bez odśpiewania tradycyjnego: "tak się bawi, tak się bawi Miedzianka!". Użytkownicy facebooka mogli śledzić te wydarzenia, poprzez relację na żywo. Przeprowadził ją profesjonalnie opiekun grupy i koordynator Ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica Bartłomiej Żygadło. Podczas ceremonii zakończenia nasz zespół otrzymał okazały puchar, dyplomy, medale, statuetki, szaliki reprezentacji i bilety na mecz Polska - Gruzja rozgrywanego w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Możliwość uczestniczenia w spotkaniu drużyny narodowej przy komplecie publiczności, był dla nich najlepszą nagrodą. Na którą zasłużyli sobie w stu procentach. Sportowe indywidualności zespołu z Legnicy w osobach Agaty Gaweł (kapitan drużyny) i Huberta Kwolka poradziły sobie z popularnością, jaką cieszył się jeden z zawodników Lechii Gdańsk. Był nim Mateusz Pawłowski odtwórca roli Kacpra Boskiego w kultowym serialu TVP2 "Rodzinkapl."

 

- Do Warszawy jechaliśmy z jednym celem : obronić tytuł mistrzowski sprzed roku ! Zadanie wykonaliśmy w 100 % bo oprócz I miejsca zgarniamy pozostałe nagrody tytuł króla strzelców oraz nagrodę dla najlepszego bramkarza, w naszym przypadku bramkarki – mówi z uśmiechem na twarzy Bartłomiej Żygadło – koordynator ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica. … z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować sponsorom : Kręgielni Kometa oraz fundacji GOBI, firmy te były sponsorami strojów w których nasz zespół występował na boiskach w Warszawie. Podziękowania również należą się Urzędowi Miasta, który wspomógł nas przy organizacji transportu do stolicy. Chciałbym również przypomnieć, że jest to nasz drugi ogromny sukces w przeciągu niespełna trzech tygodni. Teraz mistrzostwo w ogólnopolskim turnieju, a całkiem niedawno nasz ośrodek został wytypowany przez UEFA do uczestnictwa w finale Ligi Europejskiej tak więc jak widać stworzenie ośrodka w naszym mieście było bez wątpienia strzałem w 10 ! – dodaje Bartek

 

Tytuł tej relacji, to parafraza klasyki amerykańskiego westernu "Siedmiu wspaniałych" (1960,reż.John Sturges). W filmie tym, grupa rewolwerowców broni małej meksykańskiej  osady przed atakami bandytów. Wykazując się przy tym bohaterstwem i wyjątkową odwagą. Kim są nasi współcześni Wspaniali? To uczniowie legnickich szkół podstawowych, których ogromną pasją jest piłka nożna. Deklarują się jako kibice Miedzi, Śląska i Barcelony. Czterech z nich to zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Ich ulubione potrawy to pierogi ruskie, pizza, frytki, pierś z kurczaka i...mięso. Jeden z nich jest uczniem szkoły muzycznej i gra na akordeonie. Sympatyczną grupę tworzą: "Teściowa", "Szczupak", "Pasek", "Kornik", "Królowa", "Hubo", "Biały Murzyn" i Kuba. Należą im się wielkie brawa za ogromne serce i walkę do końca. Mogą być przykładem dla wielu swoich starszych kolegów, którzy nie zawsze angażują się do gry tak jak oni. Trzeba mieć nadzieję, że turniej Ośrodków Kibice Razem, będzie dla tych młodych piłkarzy początkiem wielkiej kariery. Co najmniej na miarę dokonań Roberta Lewandowskiego, który w meczu z Gruzją zdobył trzy gole.

 

Z pozdrowieniami z Warszawy Wiktor Czepułkowski oraz Bartłomiej Żygadło – koordynator ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica


Wyniki:

MIEDŹ LEGNICA - LECH POZNAŃ 3:0 (bramki: Karolczak, Kwolek i Pasowicz)

MIEDŹ LEGNICA - FUNDACJA ARKA 3:0 (bramki: Kwolek dwie i Nowak)

MIEDŹ LEGNICA - KORONA KIELCE 5:0 (bramki: Kwolek cztery i Ziemba)

MIEDŹ LEGNICA - POLONIA WARSZAWA 3:0 (bramki: Karolczak, Ziemba i Kwolek)

MIEDŹ LEGNICA - GKS TYCHY 2:1 (bramki: Krupa i Karolczak)

 

MIEDŹ:  Agata Gaweł (Teściowa), Bartosz Krupa (Szczupak), Piotr Nowak (Biały Murzyn), Dawid Pasowicz (Pasek), Kornel Karolczak (Kornik), Jakub Ziemba (Kuba), Katarzyna Pękala (Królowa) i Hubert Kwolek (Hubo)

Drukuj
Kategorie: Kibice Razem
Tagi:

Proszę zalogować się lubzarejestrować aby przesłać komentarz.

Wybór motywu

INTERNET DOSTARCZA

Dołącz do nas